Jak se přihlásit do katalogu

Registrace a přihlášení

Na úvodní stránce tohoto webu zvolte první odkaz vpravo KATALOG.

V katalogu klikněte na PŘIHLÁSIT SE. Pokud se přihlašujete poprvé, musíte se nejprve zaregistrovat = NEMÁM REGISTRACI. Následně zvolte WEBOVÝ PŘÍSTUP a registrujte se pomocí čárového kódu průkazky 90000000…. a svého příjmení (včetně diakritiky). V dalším kroku si zvolíte vlastní přihlašovací údaje (jméno a heslo) a následně se jimi přihlásíte.

Registrace a přihlášení v krocích:

Jak se přihlásit do katalogu | Městská knihovna Rýmařov

Po kliknutí na MŮJ ÚČET se zobrazí vaše čtenářské konto, v němž najdete své kontaktní údaje a níže aktuální VÝPŮJČKY, pod odkazem ČEKAJÍCÍ své rezervace, dále VRÁCENÉ tituly a MVS, tedy knihy zapůjčené prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby z jiných knihoven.

Jak se přihlásit do katalogu | Městská knihovna Rýmařov

U jednotlivých vypůjčených titulů najdete datum vypůjčení a termín vrácení, poslední prodloužení, případně zda je kniha upomínána. Zcela vpravo v tabulce je také možné výpůjčku prodloužit (pokud není rezervována nebo není počet prodloužení vyčerpán). Výpůjčky si můžete prodloužit buď všechny naráz, nebo jednotlivě.

Rezervace knih

Našli jste v katalogu knihu, o kterou máte zájem, ale je právě vypůjčená? Vytvořte si rezervaci. Stačí kliknout na odkaz REZERVOVAT, potvrdit, do kdy máte o knihu zájem, a počkat, až se do knihovny vrátí. Informaci o dostupnosti rezervovaného titulu vám podají knihovnice.