Nově půjčujeme e-knihy a audioknihy do mobilu

Rýmařovská knihovna ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nově nabízí svým čtenářům k vypůjčení přes 13 000 e-knih a 400 audioknih, navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku).

Z pohodlí domova si můžete jednoduše přes on-line katalog knihovny vypůjčit e-knihu nebo audioknihu, která se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení. Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst či poslouchat více titulů najednou bez nutnosti připojení k internetu. Po 31 dnech se e-kniha/audiokniha z aplikace sama vymaže. Každý kalendářní měsíc takto může čtenář naší knihovny využít tři elektronické výpůjčky.

Nově půjčujeme e-knihy a audioknihy do mobilu | Městská knihovna Rýmařov

Jak se zapojit do eVýpůjček a audioVýpůjček:

1. Zaregistrujte se v naší knihovně.

2. Stáhněte si do mobilu nebo čtecího zařízení (doporučené značky čteček najdete zde: https://www.palmknihy.cz/aplikace) aplikaci Palmknihy, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 5 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 11 a vyšší). V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně, případně oznamte jinou e-mailovou adresu knihovně.

Jak si vypůjčit e-knihu/audioknihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu naší knihovny.

2. U vybraného titulu zvolte tlačítko Půjčit e-knihu nebo Půjčit audioknihu.

Jak otevřít e-knihu/audioknihu:

1. V aplikaci Palmknihy jděte na sekci Moje e-knihy nebo Moje audioknihy. Zmáčkněte tlačítko Aktualizovat knihovnu.

2. Kliknutím na obálku stáhnete knihu, po tomto kroku lze e-knihu číst i bez připojení k internetu. U audioknih si ověřte, zda se vám do zařízení stáhly všechny namluvené kapitoly, než se odpojíte z internetu. Za 31 dní se kniha sama vrátí. Stažení aplikace Palmknihy, registrace i samotné výpůjčky e-knih a audioknih jsou velmi jednoduché. Zájemcům o tuto novou službu, kteří by přesto narazili na obtíže, nabízíme v knihovně pomoc s jejím spuštěním.

Nově půjčujeme e-knihy a audioknihy do mobilu | Městská knihovna Rýmařov